Ordinace praktického lékaře585 002 723

MUDr. Václav Kohoutek, Šternberk585 002 723

585 002 723 MENU MENU

Informace pro pacienty

Všeobecné informace

Aktuální informace z ordinace

Informace ohledně pracovnělékařských prohlídek

Po dobu nouzového stavu se provádění pracovnělékařských (=závodních) prohlídek řídí usnesením vlády č. 54 ze dne 18.1. 2021, které je k dispozici ZDE.

Stručné informace k délce karantény

Jak je to s karanténou při pozitivitě testu na COVID19:

Do karantény musí všichni členové domácnosti a všechny epidemiologicky významné kontakty. Délka karantény a izolace je 10 dní od pozitivního testu. Den testování se nepočítá. K ukončení izolace musí být člověk aspoň 3 dny bez příznaků. Všechny bezpříznakové kontakty musí jít na test PCR (pro tento účel nelze použít antigenní testy) 5.-7. den od posledního kontaktu, respektive od posledního pozitivního testu kontaktu v domácnosti. Kontakty s příznaky mohou jít na test ihned, v případě jeho negativity je ale nutné jej 5.-7. den zopakovat. Žádanku na test pro bezpříznakové kontakty vystavuje hygienická stanice, nebo registrující praktický lékař. Žádanku pro pacienty s příznaky vystavuje ošetřující lékař. Bezpříznakové kontakty, které prokazatelně prodělaly onemocnění COVID19 v průběhu posledních 3 měsíců, do karantény nemusí.

Očkování proti chřipce - vakcíny opět dostupné

Vakcíny proti chřipce jsou nyní dostupné. V případě zájmu si prosím objednejte termín očkování u sestřičky

Prosba

Žádáme všechny o vytrvání v dodržování protiepidemických opatření z důvodu hrozícího překročení kapacity sítě zdravotnických zařízení. Děkujeme.

REŽIM PROVOZU ORDINACE BĚHEM EPIDEMIE SARS

Hygienicko-epidemiologická opatření v rámci prevence šíření onemocnění COVID-19:

1. Režim ordinace je přeorganizován tak, aby nedocházelo k potkávání pacientů.

2. Od rána jsou nejprve prováděny preventivní výkony u zdravých pacientů, jako očkování, preventivní prohlídky, závodní prohlídky a podobně. Poté jsou ošetřováni akutní pacienti bez respiračních potíží. Nakonec jsou ošetřováni potenciálně infekční pacienti.

3. Před vyšetřením musí každý pacient svůj stav zkonzultovat telefonicky. Pacienti budou ošetřeni pouze po předchozím objednání.

4. Vstup do budovy je povolen pouze v roušce. 5. V čekárně se v danou chvíli nebudou nacházet více než dva pacienti a doprovod.

6. Po každém pacientovi probíhá důsledná dezinfekce všech povrchů a výměna vzduchu využívaných prostor.

7. Každá místnost je vybavena čističkou vzduchu Winix.

©2015-2016 MUDr. Václav Kohoutek
| tvorba webových stránek: .::. JH-weby